02.05.2013   Mazury i Podlasie

2 maja o 16.00 startujemy na Mazury. Pierwszy nocleg zaklepany w okolicy Giżycka. W piątek wzdłuż granicy, przez Gołdap, Sejny, Augustów planujemy dotrzeć do Sokółki i tamże przenocować. Sobota, czyli wjazd w podlasie, to wizyta w Supraślu, Królowym Moście, Białymstoku i Hajnówce. Na koniec koniecznie zaliczenie Żubra przy żubrze ;-) i nocleg w Białowieży. W niedzielę powrót.
W razie braku planów na najbliższe dni, zapraszamy. Wolne miejsca z pewnością się znajdą.

19.04.2013   Otwarcie sezonu BK PL V

19 kwietnia wyjeżdżamy na zlot do Szklarskiej Poręby. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 6.00 w tradycyjnym miejscu w Kościerzynie. Trasa liczy 610 km

25.01.2013   Nowe forum Blue Knights Poland

Zgodnie z ustaleniami Zarządu Klubów i dzięki uprzejmośći Blue Knights Poland I uruchomiono ogólne forum Blue Knights Poland pod adresem:

http://blueknights.pl/forumbk/index.php


Formu jest oczywiście zbiorem zamkniętym. Dostęp jest uzależniony od zalogowania się i akceptacji administratora w uzgodnieniu z Zarządem danego Oddziału.


06.12.2012   Mikołaje na motocyklach

Zbliża się coroczna akcja mikołaje na motocyklach, podczas której pomagamy najmłodszym.
Już teraz warto zaplanować udział w akcjach organizowanych na naszym terenie.

6 grudnia od godziny 10.30 na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbędzie się tradycyjnie największy zlot mikołajów w Polsce. Wstęp ma każdy w stroju mikołaja. Mile widziani również motocykliści.

Następnie, 9 grudnia samorząd kościerski organizuje cykliczną imprezę pod nazwą "Mikołaje na motocyklach w sercu Kaszub".
Od godz. 10.00 zbiórka przed Urzędem Miasta, zaś o godz. 11.00 po paradzie ulicami Kościerzyny happening na rynku.
W tym przypadku również obowiązkowy strój mikołaja.

ps. grupa kartuska Klubu oświadcza, iż z tym sercem Kaszub organizatorzy przesadzili ;-)

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach!!!

05.11.2012   Spotkanie Zarządów

W dniach 17-18 listopada pod Łodzią odbędzie się spotkanie Zarządów Blue Knights Poland.
Wszystkich chętnych mających w planie udział w spotkaniu, proszę o kontakt z Presi.
Proszę również o przedstawienie ewentualnych tematów do rozmów.

14.10.2012   Pamięci Oli i Tomka

Rok temu w wypadku samochodowym zginęła nasza przyjaciółka Ola Sikora, żona klubowego kolegi Sławka Sikory oraz ich syn Tomek.

Msza Święta w pierwszą rocznicę śmierci odbędzie się w Kartuzach w Kościele pw. Św. Kazimierza w niedzielę o godzinie 8.30.

[*] Spoczywajcie w spokoju

14.09.2012   Koncert duetu akustycznego Coolish & Kielak - Kartuzy

Koncert organizowany jest z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bluesa obchodzonego corocznie w tygodniu poprzedzającym urodziny króla bluesa BB Kinga, które wypadają w niedzielę dnia 16 września.

Głównym założeniem inicjatywy Dnia Bluesa jest propagowanie muzyki bluesowej i muzyki czerpiącej inspiracje z bluesa w celu pokazania jej piękna i potencjału. Do obchodów Dnia Bluesa, jak co roku, aktywnie włącza się czołówka polskich wykonawców bluesowych, wiele klubów muzycznych, prasa muzyczna i portale internetowe.

W dniu urodzin BB Kinga wyjdziemy z naszą kochaną muzyką, aby pokazać światu, że blues żyje i ma się dobrze w naszym kraju. Tak jest w rzeczywistości pomimo tego, że blues, jak wiele innych ambitnych gatunków muzycznych, ignorowany jest przez mass media.

ZAPRASZAMY początek godz 20 Klub Strych

10.09.2012   Jesienne trasy

Chłodem zacina, więc trzeba korzystać z każdej okazji.
Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych tras podczas zbliżających się jesiennych dni.

12.08.2012   Podziel się Sercem w Sercu Kaszub, czyli Dzień Dawcy Szpiku w Kościerzynie

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie wspólnie z Fundacją DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska oraz Portalem Koscierski.info organizuje akcję, podczas której zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Oddanie cząstki siebie obcemu człowiekowi, a tym samym danie mu szansy na ŻYCIE, to największy dar, jaki można dać drugiemu człowiekowi. Co ważne, bez uszczerbku na własnym zdrowiu i życiu. Dlatego też bądźcie 12 sierpnia na kościerskim Rynku!

Akcji towarzyszyć będą:
- występy zespołów artystycznych i muzycznych, m. in. wystąpi Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna", zespół "Fukus", zespół reggae "Łosiu Czersk"
- liczne konkursy dla dzieci
- zjazd motocykli
- pokaz tresury psów policyjnych, pobieranie odcisków daktyloskopijnych przez technika kryminalistyki
- stoiska promocyjne
- czytanie kaszubskich bajek dla dzieci
- koncert zespołu "Wolne Owce"

Wszystkich motocyklistów, którzy chcą wziąć udział w imprezie, zaprasza się na godzinę 16:00 na parking przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie, z tego miejsca wszyscy wspólnie wyruszą na Kościerski Rynek.

Za pomoc w organizacji tego wydarzenia szczególne podziękowania kierowane są do redakcji Portalu Koscierski.info.

12.08.2012   IV Festiwal Przyjemności Muzycznych - Ostrzyce

Podczas dwudniowej imprezy na scenie wystąpią artyści znani przede wszystkim miłośnikom łagodnych brzmień, niekoniecznie serwowanych przez komercyjne stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe. Niezwykłe koncerty odbędą się w malowniczej scenerii Szwajcarii Kaszubskiej.

Plan:

W piątek, 10 sierpnia o godzinie 21:00, podczas koncertu specjalnego wystąpi Jarosław Chojnacki.

W sobotę, 11 sierpnia o godzinie 19:00, będzie można usłyszeć Kingę Pruś, potem największe przeboje Zygmunta Koniecznego w programie Pejzaż z aniołami, charyzmatycznego Roberta Kasprzyckiego i ekspresyjny zespół Poluzjanci z Kubą Badachem.

W niedzielę, 12 sierpnia o godzinie 19:00, zagra Paweł Ruszkowski, a zespół Dzień Dobry wykona piosenki Marka Grechuty. Na zakończenie festiwalu wystąpią: znakomita Anna Treter z zespołem i gwiazda polskiej sceny rockowej zespół Voo Voo.

Imprezę poprowadzi Krystyna Stańko.

Wstęp wolny.

Organizator festiwalu: Zarząd Powiatu Kartuskiego
Realizator: Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >