18.03.2012   Jajcarnia 2012

Oświadczenie ks. Maślaka:

Na Jajcarnię 2012 zapraszamy Was do Sobowidza 18 marca (trzymamy się IV niedzieli Postu). Msza będzie jak zwykle o 11.00, potem nagrody konkursowe i błogosławieństwo sprzętów i ludzi. Tradycyjnie na miejscu grochówka dla rozgrzania i pieczywo. Nie planujemy tego roku parady (jeszcze się nie zdarzyło, aby się udała w 100%). Propozycję podyktowało życie: spróbujcie zaprojektować i zrealizować w mniejszym lub większym gronie jajcarską wycieczkę albo grę tego popołudnia. Jej pomysł i zapis (foto, video, proza, poezja i co tam jeszcze) - o ile przekażecie - zostanie oceniony do Niedzieli Palmowej i nagrodzony w Wielką Sobotę - przy święconce u Bzyndy.

Jak zeszłego roku, tak i tym razem zapraszamy kluby, stowarzyszenia, które zamierzają przyjechać większą ferajną, do fundowania wybranych premii. Nagrody mogą mieć postać dowolną (byle się dała zabrać na dwókółkę...), zgłaszajcie proszę na PW zainteresowanie którąś z kategorii, ewentualnie wymyślcie nową:
- najmłodszy uczestnik (na własnym sprzęcie)
- najstarszy uczestnik (j. w.)
- najwierniejszy sprzęt (stale w tych samych rękach)
- najstarszy sprzęt
- najmłodsze prawko
- najtwardszy gość (długość trasy przebyta na Jajcarnię)
- najmilsza para na motocyklu.

Aby się sprawniej pomieścić, zapraszamy tych, który nie obawiają się niepewnego podłoża, do parkowania maszyn także w ogrodzie parafialnym, tam gdzie zeszłego roku były zmagania i pokazy trialu. Deseczki pod stopkę, w tym miejscu i wokół kościoła, zapewnimy. Plan sytuacyjny dołączę niebawem.

Każde przyjeżdżające moto będzie zaopatrzone na rogatkach w opaskę, powinno starczyć - chyba że nas znowu przybędzie w... stosunku nieprzewidywalnym. Nie możemy powstrzymać przejazdu samochodów przez Sobowidz, ale staramy się o parking dla nich na terenie byłego PGR-u, a na zjazdach z obu dróg przelotowych o tablice ostrzegawcze o utrudnieniach.

P.S. To mi przejdzie przez gardło najtrudniej, bom człowiek... dumny, jeśli nie pyszny, i prosić nie umiem. Trzymamy się zasady, że Jajcarnia pozostaje niekomercyjna, niebiletowana itd. etc. Także wśród osób, które nie wchodzą do kościoła by uczestniczyć w Eucharystii, nikt nie będzie chodził z koszyczkiem i na Was nastawał, patrząc na ręce . Znaleźliśmy się tymczasem jako parafia w trudnościach. Ze względu na katastrofalny stan dachu stanęliśmy do konkursu o pieniądze na jego remont. Już drugi raz ministerstwo zakomunikowało, że "mimo poprawności wniosku zabrakło nam 2 pkt. do progu kwalifikacyjnego". Sami nie damy rady: nasz całoroczny budżet to nawet nie 1/6 potrzebnej kwoty, a zdolności kredytowej nie posiadam. Żaden sponsor tu, na odludziu się nie wypromuje.
Dlatego serdecznie proszę: jeśli uważacie, że możecie sobowidzkiemu kościółkowi pomóc, wrzućcie coś sami albo przez zaufanego emisariusza, jeśli jeszcze nie pora przekroczyć ten życzliwy Wam próg na tacę tego dnia. A może przelejcie na konto RZYM KAT PARAFIA w SOBOWIDZU: 77 8335 0003 0111 8154 2000 0001 ? W obecnej sytuacji każdy grosz jest cenny.

02.03.2012   IV Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów

W dniach 02 - 04 marca 2012 r., przy ulicy Marsa 56 w Warszawie, w hali MT Polska odbędzie się IV Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów.
Swoje oferty oraz nowości zaprezentują niemal wszyscy znani producenci motocykli.
Koszt biletu 25 zł.

24.12.2011   Święta Bożego Narodzenia 2011

Braci motocyklowej, jak też ich rodzinom
składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnych, radosnych i zdrowych
Świąt Bożego Narodzenia,
zaś w Nowym Roku
spełnienia wszystkich marzeń, bezpiecznych powrotów do domów,
oraz wyłącznie słonecznej pogody na trasie.

22.11.2011   I Kościerska Parada Mikołajów

3 grudnia na rynku w Kościerzynie odbędzie się I Kościerska Parada Mikołajów na Motorach. Zbiórka na parkingu przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie o godzinie 13. Obowiązkowy strój Mikołaja. Regulamin dostępny na http://www.mikolajenamotorach.pl.

19.10.2011   Zmarł Tomek Sikora

Dzisiaj rano zmarł Tomek Sikora, syn Sławka i Oli, który został ranny w piątkowym wypadku samochodowym.

[*] [*] odpoczywajcie w pokoju

14.10.2011   Odeszła od nas Ola Sikora

W wypadku samochodowym zginęła nasza przyjaciółka Ola Sikora, żona klubowego kolegi Sławka Sikory. On sam został poważnie ranny. Ich syn Tomasz walczy o życie.

[*] spoczywaj w spokoju

23.09.2011   Blue Knights International LEMC

W związku z wyjazdem naszego Presi do Stanów, życzymy owocnych uzgodnień z braćmi klubowymi zza wielkiej wody oraz bezpiecznej podróży!!!

23 września o 5.00 otrzymaliśmy maila:
Witajcie! Pozdrowienie z Chicago dla wszystkich! Przelecialem prawie 7,600km. Jestem u Krisa w domu już od soboty, a wyjazd na zlot rano we wtorek. Jadę na jego Harleyu, zobaczycie fotki.
Pozdrowienia dla wszystkich i udanej imprezy u braci ze Szczecina!

09.09.2011   Zakończenie sezonu

W kalendarzu pojawiły się szczegóły dotyczące zakończenia sezonu organizowanego przez BK PL VI.

19.08.2011   III Festiwal Przyjemności Muzycznych

W dniach 19 - 20 sierpnia 2011r., w Ostrzycach odbędzie się III Festiwal Przyjemności Muzycznych.
Patrząc na nazwiska wokalistów, kolejny raz zapowiada się ciekawa impreza.

W piątek 19 sierpnia, o godz. 20.00 Festiwal rozpocznie zespół The Moongang. Następnie na scenie pojawi się Krzysztof Kiljański z zespołem.
Na zakończenie wieczoru wystąpi Edyta Geppert.

Drugi dzień Festiwalu, o godz. 19.00 rozpocznie Tomasz Steńczyk. Następnie na scenie zagości Renata Przemyk.
Na zakończenie Festiwalu wystąpi znany krakowski bard - Grzegorz Turnau.

Koncerty prowadzi Krystyna Stańko.

25.07.2011   Pozdrowienia

Witamy!!! Za nami wschodnia i północna część trasy. Do tej pory zobaczyliśmy, co chcieliśmy. Mijamy właśnie Trondheim. Poza tym wszystko (puk puk puk) ok! Sprzęty się (puk puk puk) spisują. Żuber odkrył u siebie talent wedkarski zapewniając smaczne kolacje.
Życzymy udanego zlotu w Sierakowicach. Pozdrawiamy wszystkich!!! Sławek i Andrzej


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >