07.06.2012   15-lecie Blue Knights Poland I i 10-lecie Blue Knights Poland II

Przypominamy o zbliżającym się końcowym terminie logowania na sierpniowy zlot. Upływa on 30 czerwca.
Wszelkie informacje umieszczone są w kalendarzu.

26.05.2012   Maraton szosowy KaszebeRunda 2012

W sobotę, 26 maja kolejny raz bieżemy udział w zabezpieczeniu rowerowego maratonu szosowego pod nazwą KaszebeRunda.
Tak organizatorzy opisują to przedsięwzięcie...

... to ogólnopolski masowy maraton rowerowy z zacięciem rekreacyjno-sportowym. Może wystartować w nim każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 120 lub 220 km. Udział w maratonie to niecodzienny sprawdzian aktualnej formy oraz wspaniała przygoda na dwóch kółkach.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie.

Formuła maratonu pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Motywem przewodnim KaszebeRunda jest hasło "kolarstwo ze smakiem"- mówi prezes Stowarzyszenia Sport Promotion AG, Iwona Klafetka. - Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy (czas i dystans).

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki. Tradycja, humor, kaszubski, folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach.

Formuła maratonu jest unikatowa nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. - podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. - Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

11.05.2012   Sobieszewo 2012

W dniach 11-13 maja 2012 r. w Ośrodku Wypoczynkowym NEPTUN w Sobieszewie Blue Knights Poland I zainauguruje sezon motocyklowy 2012.
Wszyscy wiedzą o temacie. W razie pytań, tel. do Presi.

23.04.2012   Pomyśl PROSZĘ!!!

22 kwietnia, na trasie pod Nową Karczmą doszło do kolejnego śmietelnego wypadku z udziałem motocyklistów.
Z nieustalonych przyczyn 19-letnia kobieta kierująca audi, jadąc drogą wojewódzką nr 224, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w jadących z przeciwka motocyklistów.
Kierowcy jednośladów nie mieli szans w zderzeniu z autem. Śmierć na miejscu poniosła 57-letnia kobieta, pasażerka jednego z motocykli. Dwóch mężczyzn w wieku 60 i 44 zmarło w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.
Apelujemy o wyobraźnię użytkowników dróg! Zarówno motocyklistów, jak też kierujących samochodami.

20.04.2012   GRATULACJE!!!

20 kwietnia, o godz. 3.00 w szpitalu w Kościerzynie przyszedł na świat Tymoteusz, syn Asi i Marcina.
Serdecznie gratulujemy rodzicom pociechy!!!
Niech zdrowo rośnie ku rodziców i naszej radości!

16.04.2012   W trasę....

W kalendarzu pojawiły się wstępne propozycje dwóch wspólnych wypadów motocyklowych.
Pierwszy, planowany na maj obejmuje Litwę, zaś sierpniowy wschodnią i południową część naszego pięknego kraju.
Więcej znajdziecie w kalendarzu.
Wszyscy chętni proszeni o kontakt.

15.04.2012   Czas na włoski klimat

Do stajni klubowej zajechał nowy sprzęt testowany na serpentynach Dolomitów.
Lśniący Moto Guzzi Norge ciesząc oko właściciela parkuje od niedawna w garażu Sławka.
Wszyscy życzymy bratu bezpiecznego nawijania setek kilometrów na koła nowego rumaka.

Zdjęcia z zakupu i przygód z tym związanych znajdziecie w Archiwum.

14.04.2012   MotoKrew 2012 - Motocykliści Dzieciom

Już po raz piąty, 14 kwietnia (godz. 11:00), w Wejherowie odbędzie się impreza charytatywna Motokrew.
Akcja ma na celu zbiórkę krwi dla dzieci i dorosłych. Patronat medialny objął magazyn „Prestiż”.

W programie:

- Zespół taneczny „Bąbelki”, „Baccarki”, „Baccara Junior” (instruktor Elżbieta Czeszejko).
- Zespół akordeonowy (instruktor Marta Formela).
- Kaszubskie Towarzystwo Sportowo Kulturalne „Rytm Dance” Luzino.
- Pokaz par tanecznych (instruktor Ewa Rostankowska).
- Zespół „Basic Layout” – młodzież ze Szkoły Społecznej w Wejherowie (opiekun Aleksandra Kotłowska).
- Koncerty zespołów: M22, White Room i Sons.
- Specjalne okolicznościowe przypinki dla oddających krew.

Organizatorem jest Prezydent Wejherowa. Akcja wspierana jest przez Klub Motocyklowy Nine Six MC Poland chapter North oraz inne stowarzyszenia i kluby motocyklowe.

14.04.2012   Jasna Góra 2012

Cyt...

Radosne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w 2012 roku, IX Zlot Motocyklowy im.
Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, Jasna Góra 2012, odbędzie się w
dniach 14-15 kwietnia 2012 roku. Przypominam że podczas trwania zlotu, na Jasnogórskich
Błoniach i na Górce Przeprośnej, niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna.
W ostatnim Zlocie “Jasna Góra 2011”, według informacji Policji Częstochowskiej, uczestniczyło
50 tysięcy osób, którzy przyjechali na 35 tysięcach motocykli. Największy zlot motocyklowy w
Europie.

W sobotę 14 kwietnia:

O godz. 14:00 w sali Św. Józefa, będzie pokazany film “HISTORIA ROJA”
Po blisko 70 latach kłamstwa, pierwszy film o Żołnierzach Wyklętych. Nie zobaczysz go ani w telewizji ani w kinie, pokaz na Jasnej Górze to jedyna z nielicznych szans.
W sali Św. Józefa jest tylko 700 miejsc.

18:00 w sali Ojca Kordeckiego, koncert Lecha Makowieckiego i wspólne śpiewanie polskich pieśni żołnierskich.
Po koncercie podzielimy się jajkiem, porozmawiamy o naszych tegorocznych planach motocyklowych.

21:00 Uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim.

W niedzielę, 15 kwietnia od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej (namioty można rozstawiać już w sobotę), o 10:00 ruszamy do Jasnej Góry.
O godzinie 9:30 droga na Górkę Przeprośną od strony Częstochowy będzie zamknięta. Spóźnieni motocykliści gromadzą się na Starym Rynku, przyległych ulicach i dołączają na końcu kolumny. Niedopuszczalne jest włączanie się do jadącej kolumny. Jest to niebezpieczne.

Jesienią ubiegłego roku na jasnogórskich błoniach przeprowadzono renowację trawy. Ponad 50% powierzchni będzie w tym roku niedostępna dla motocyklistów.
Policja częstochowska przygotuje zastępcze parkingi na przyległych do Klasztoru ulicach. Gorąco Was proszę, nie zniszczmy tej pracy, nie wprowadzajmy motocykli na ogrodzone miejsca. Za rok, na X Jasnogórskim Zlocie, całe błonia będą już dla nas dostępne, będzie jeszcze piękniej.

O 12:00 Msza Święta. - Kazanie wygłosi ks. płk Sławomir Żarski

Do zobaczenia:)

18.03.2012   Jajcarnia 2012

Oświadczenie ks. Maślaka:

Na Jajcarnię 2012 zapraszamy Was do Sobowidza 18 marca (trzymamy się IV niedzieli Postu). Msza będzie jak zwykle o 11.00, potem nagrody konkursowe i błogosławieństwo sprzętów i ludzi. Tradycyjnie na miejscu grochówka dla rozgrzania i pieczywo. Nie planujemy tego roku parady (jeszcze się nie zdarzyło, aby się udała w 100%). Propozycję podyktowało życie: spróbujcie zaprojektować i zrealizować w mniejszym lub większym gronie jajcarską wycieczkę albo grę tego popołudnia. Jej pomysł i zapis (foto, video, proza, poezja i co tam jeszcze) - o ile przekażecie - zostanie oceniony do Niedzieli Palmowej i nagrodzony w Wielką Sobotę - przy święconce u Bzyndy.

Jak zeszłego roku, tak i tym razem zapraszamy kluby, stowarzyszenia, które zamierzają przyjechać większą ferajną, do fundowania wybranych premii. Nagrody mogą mieć postać dowolną (byle się dała zabrać na dwókółkę...), zgłaszajcie proszę na PW zainteresowanie którąś z kategorii, ewentualnie wymyślcie nową:
- najmłodszy uczestnik (na własnym sprzęcie)
- najstarszy uczestnik (j. w.)
- najwierniejszy sprzęt (stale w tych samych rękach)
- najstarszy sprzęt
- najmłodsze prawko
- najtwardszy gość (długość trasy przebyta na Jajcarnię)
- najmilsza para na motocyklu.

Aby się sprawniej pomieścić, zapraszamy tych, który nie obawiają się niepewnego podłoża, do parkowania maszyn także w ogrodzie parafialnym, tam gdzie zeszłego roku były zmagania i pokazy trialu. Deseczki pod stopkę, w tym miejscu i wokół kościoła, zapewnimy. Plan sytuacyjny dołączę niebawem.

Każde przyjeżdżające moto będzie zaopatrzone na rogatkach w opaskę, powinno starczyć - chyba że nas znowu przybędzie w... stosunku nieprzewidywalnym. Nie możemy powstrzymać przejazdu samochodów przez Sobowidz, ale staramy się o parking dla nich na terenie byłego PGR-u, a na zjazdach z obu dróg przelotowych o tablice ostrzegawcze o utrudnieniach.

P.S. To mi przejdzie przez gardło najtrudniej, bom człowiek... dumny, jeśli nie pyszny, i prosić nie umiem. Trzymamy się zasady, że Jajcarnia pozostaje niekomercyjna, niebiletowana itd. etc. Także wśród osób, które nie wchodzą do kościoła by uczestniczyć w Eucharystii, nikt nie będzie chodził z koszyczkiem i na Was nastawał, patrząc na ręce . Znaleźliśmy się tymczasem jako parafia w trudnościach. Ze względu na katastrofalny stan dachu stanęliśmy do konkursu o pieniądze na jego remont. Już drugi raz ministerstwo zakomunikowało, że "mimo poprawności wniosku zabrakło nam 2 pkt. do progu kwalifikacyjnego". Sami nie damy rady: nasz całoroczny budżet to nawet nie 1/6 potrzebnej kwoty, a zdolności kredytowej nie posiadam. Żaden sponsor tu, na odludziu się nie wypromuje.
Dlatego serdecznie proszę: jeśli uważacie, że możecie sobowidzkiemu kościółkowi pomóc, wrzućcie coś sami albo przez zaufanego emisariusza, jeśli jeszcze nie pora przekroczyć ten życzliwy Wam próg na tacę tego dnia. A może przelejcie na konto RZYM KAT PARAFIA w SOBOWIDZU: 77 8335 0003 0111 8154 2000 0001 ? W obecnej sytuacji każdy grosz jest cenny.


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >