15-17.05.2009 Niemcy – Muden/Ortze

W dniach 15-17 maja 2009 r. skorzystałem z zaproszenia i pojechałem na organizowane rozpoczęcie sezonu do miejscowości Muden mieszczącej się pomiędzy Hanoverem i Hamburgiem. Zlot organizowały był przez chaptery III, XX i XXIX.
Podobnie do roku 2007 r. i spotkania w Obernkirchen, również to miejsce okazało się bardzo ciekawe.
Jako bazę wybrano pięknie położony ośrodek młodzieżowy tuż nad rzeką.
Po przybyciu na miejsce, symbolicznym małym browarku powitalnym i rozbiciem namiotu okazało się, że jestem jedynym obcokrajowcem w tym towarzystwie. Ten fakt okazał się istotny podczas częstych wizyt w barze…
Po piątkowych długich powitaniach, następnego dnia zwiedziłem znajdujący się niedaleko w Munster – Panzer Museum i jego ogromną ilość oryginalnych eksponatów wojskowych. Polecam, warto!!
Później krótka wizyta u kuzyna w Hamburgu i zakupy w tamtejszym Luis’ie, po czym powrót do bazy.
Wieczorem organizatorzy zapodali super imprezę z muzyką live w wykonaniu „The Sidekicks” kapelą wielce Rock & Roll’ową.
Przygotowano również toasty, prezenty i życzenia dla Heinza Hachenberga, który tego dnia obchodził swoje ….. 80-letnie urodziny. Trzyma się staruszek mocno!
Solenizanta mogliśmy poznać w 2007 r. w Mierzynie na imprezie u Pawła.
Miałem również możliwość ponownego spotkania z Jadwigą Orłowską-Krall i jej mężem, którzy bardzo pomogli przy powstaniu Blue Knights w Polsce.
Przy okazji otrzymaliśmy zaproszenia na organizowany we wrześniu 2010 r. zlot BK Germany XXX w Lubece. O tym niedługo w Kalendarzu.