03.12.2011 Kościerzyna

O godzinie 13 spotkaliśmy się pod urzędem miasta. Stamtąd barwnym korowodem ruszyliśmy przez miasto. Parada zakończyła się na rynku, gdzie powitali nas mieszkańcy oraz turyści.

Tam rozdaliśmy słodkości, zbieraliśmy datki na zabawki dla najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Kolejną atrakcją był pokaz ratownictwa medycznego, dodatkowo, każdy chętny mógł posilić się grochówka i wypić gorącą herbatę.

Finałem imprezy był przejazd z rynku do szpitala, gdzie przekazaliśmy część zabawek. Na rynku udało się zebrać 2031,18 złotych, pięć dolarów i jedną koronę islandzką.

Szczęśliwie w sobotę pogoda dopisała, co przełożyło się na dużą frekwencję. W paradzie udział wzięło ponad 60 motocykli. W większości jednym pojazdem jechały dwie osoby, co daje sumę ponad 100 uczestników. Wśród nich znaleźli się motocykliści z powiatu kościerskiego, kartuskiego i okolic Trójmiasta.
Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie po raz pierwszy zorganizowało imprezę tego typu na terenie miasta. Być może w przyszłym roku mikołaje przyjadą do innego kaszubskiego miasta.