W sobotę, 26 maja kolejny raz bieżemy udział w zabezpieczeniu rowerowego maratonu szosowego pod nazwą KaszebeRunda.
Tak organizatorzy opisują to przedsięwzięcie…

… to ogólnopolski masowy maraton rowerowy z zacięciem rekreacyjno-sportowym. Może wystartować w nim każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 120 lub 220 km. Udział w maratonie to niecodzienny sprawdzian aktualnej formy oraz wspaniała przygoda na dwóch kółkach.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie.

Formuła maratonu pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Motywem przewodnim KaszebeRunda jest hasło „kolarstwo ze smakiem”- mówi prezes Stowarzyszenia Sport Promotion AG, Iwona Klafetka. – Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy (czas i dystans).

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki. Tradycja, humor, kaszubski, folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach.

Formuła maratonu jest unikatowa nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. – podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.