Bluesowe granie w leśnym amfiteatrze co roku przyciąga szerokie grono miłośników dobrej muzyki. To już szósta edycja festiwalu, którego uczestnicy bawić się będą przy dźwiękach m.in. takich gości muzycznych jak Via Gra Blues, The Moongang, Samowolka i Young & Zgreds.
Do tej pory, w pięciu edycjach wystąpili Midnight Travel, Karolina Cygonek Band, JJ Band, Kajetan Drozd, Hoodoo Band, Adam Kulisz i K3 oraz Śląska Grupa Bluesowa i Devil Blues, a także lokalne grupy bluesowe, jak np. Young & Zgreds i nieistniejący już Mojo Hand.

Z roku na rok na upojne wieczory z bluesem do mirachowskiej leśniczówki przybywa coraz więcej osób, w roku ubiegłym było około 900 widzów. Pojawiają się tam zarówno zapaleni miłośnicy bluesa, jak też mieszkańcy okolic.

Festiwal ma rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, a organizowany jest przy współpracy Nadleśnictwa Kartuzy, Burmistrza Gminy Kartuzy oraz Starostwa Powiatowego. W jego organizację włącza się coraz więcej instytucji życia publicznego. Na miejscu, w urokliwym zakątku lasów mirachowskich, nieopodal leśniczówki Mirachowo, znajduje się baza turystyczna Nadleśnictwa Kartuzy, na terenie której za zgodą i przy pomocy Nadleśnictwa organizowany jest festiwal. Na miejscu jest możliwość rozbicia namiotów (pole namiotowe) oraz zakupu ciepłych i zimnych napoi (nie tylko orzeźwiających) oraz ciepłego jedzenia typu kiełbaska, bigos, zupa.

W tym roku po raz pierwszy Festiwal będzie trwał dwa dni. Planowany harmonogram wygląda następująco:

piątek, 13 lipca 2012 roku:
– Via Gra Blues
– Texsas
– Mississippi Blues
– The Moongang

sobota, 14 lipca 2012 roku:
– Samowolka
– Young & Zgreds
– Za Fczesnie Fstałem
– Harmonijkowy Atak