Starostwo Powiatowe w Kościerzynie wspólnie z Fundacją DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska oraz Portalem Koscierski.info organizuje akcję, podczas której zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Oddanie cząstki siebie obcemu człowiekowi, a tym samym danie mu szansy na ŻYCIE, to największy dar, jaki można dać drugiemu człowiekowi. Co ważne, bez uszczerbku na własnym zdrowiu i życiu. Dlatego też bądźcie 12 sierpnia na kościerskim Rynku!

Akcji towarzyszyć będą:
– występy zespołów artystycznych i muzycznych, m. in. wystąpi Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, zespół „Fukus”, zespół reggae „Łosiu Czersk”
– liczne konkursy dla dzieci
– zjazd motocykli
– pokaz tresury psów policyjnych, pobieranie odcisków daktyloskopijnych przez technika kryminalistyki
– stoiska promocyjne
– czytanie kaszubskich bajek dla dzieci
– koncert zespołu „Wolne Owce”

Wszystkich motocyklistów, którzy chcą wziąć udział w imprezie, zaprasza się na godzinę 16:00 na parking przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie, z tego miejsca wszyscy wspólnie wyruszą na Kościerski Rynek.

Za pomoc w organizacji tego wydarzenia szczególne podziękowania kierowane są do redakcji Portalu Koscierski.info.