29.04 – 07.05.2023 – kraje nadbałtyckie

W dniach 29 kwietnia – 07 maja 2023 roku wyruszyliśmy w niezbyt popularny wśród motocyklistów kierunek. Mało popularny, nie oznacza mało interesujący. Wybraliśmy trzy kraje nadbałtyckie, czyli Litwę, Łotwę i Estonię. Wykorzystując majówkę podjęliśmy ryzyko jazdy w niższej temperaturze, licząc na brak opadów. Jak to mówią…. nie ma złej pogody, są tylko…. 😉

Rzeczywiście, otrzymaliśmy trasę w zdecydowanie słonecznej pogodzie (padało tylko jedno popołudnie), za to temperatura oscylująca średnio w okolicach 3-5 'C oraz silny wiatr dały nam mocno w kość.

Zobaczyliśmy większość z zaplanowanych punktów, bawiliśmy się przednio wieczorami, poznawaliśmy się wzajemnie w podróży, doświadczyliśmy szkolenia nocnego z udzielania hotelowej pierwszej pomocy, smakowaliśmy kuchnię naszych sąsiadów, która zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie oraz przede wszystkim przeżyliśmy wspólnie fajną i bezpieczną przygodę.

…a po latach, kto będzie rozpamiętywał 2’C na termometrze?? …jasne, że nikt!! Będziemy o tym opowiadali z dumą i chwałą 😉 …prawie jak nasi przodkowie pod Kircholmem (choć w tym przypadku, prawie czyni ogromną różnicę)